Hlavní obsah
Italské městečko Assisi Foto: Profimedia.cz

Hotely v italském Assisi nabízejí pobyt zdarma, pokud u nich zplodíte dítě

V rámci boje s nízkou porodností spustily hotely v italském městečku Assisi, rodišti svatého Františka, kampaň nabízející párům dovolenou zdarma v případě, že u nich během pobytu došlo ke zplození dítěte. Akce ale vyvolala kontroverzi a někteří místní politici ji chtějí prošetřit.

Italské městečko Assisi Foto: Profimedia.cz
Hotely v italském Assisi nabízejí pobyt zdarma, pokud u nich zplodíte dítě

Do v pátek spuštěné kampaně se zapojila desítka ubytovacích zařízení. Pokud pár, u něhož není nutné, aby byl sezdaný, prokáže rodným listem, že k narození dítěte došlo devět měsíců po pobytu v Assisi, bude mu proplacen předchozí pobyt, případně nabídnuto další ubytování zdarma.

Organizátoři dávají u početí toleranci 10 dní, takže páry, jejichž dítě se narodilo předčasně, nejspíš budou mít smůlu.

Kampaň je snahou bojovat v Itálii s porodností, která je nejnižší v Evropě a je jednou z nejnižších na světě. Za akcí stojí podle italské mutace webu The Local místní radní Eugenio Guarducci, jenž ale nenašel pochopení u svých kolegů.

Starostka města Stefania Proiettiová totiž místnímu listu Assisi Oggi řekla, že kampaň nebyla oficiálně schválena. Claudio Ricci, který zastupuje kraj Umbrie, v němž Assisi leží, chce dokonce vyšetřit, zda tato iniciativa svým charakterem region nepoškozuje.

S nízkou plodností se loni pokoušeli netradičním způsobem něco dělat i v Dánsku, kde jedna cestovní agentura vytvořila reklamu nabádající Dány, aby měli více dětí. [celá zpráva]

Originální kampaň na podporu porodnosti

Video: Spies Rejser

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků