Hlavní obsah
 

Grafici udělali s plnoštíhlou novinářkou divy

Novinářka americko-kolumbijského původu se rozhodla udělat zvláštní experiment. Svoji portrétovou fotografii rozeslala expertům na práci s Photoshopem do více než dvacítky zemí světa, aby změnili její image. Posuďte sami, jak to dopadlo.

 
Grafici udělali s plnoštíhlou novinářkou divy

Třicetiletou žurnalistku Marii Southardovou Ospinaovou zajímalo, jak se její tvář promění pod rukama grafiků. Vzhledem k tomu, že má pár kilo navíc, čekala, že jí většina z nich obličej zeštíhlí. Nakonec tak učinili jen experti z Litvy, Mexika a Ukrajiny.

Zadání k proměně bylo poměrně jednoduché. Novinářka, píšící o módě a kráse, chtěla, aby její vzhled vybraní grafici upravili podle ideálního vzoru krásy ve své zemi. A tak získala celkem 21 podob méně či více shodných se svojí běžnou image.

Pro kanadský zpravodajský server CTVNews.ca Ospinaová řekla: „Jen mě zajímalo, co dokážou a jak si s tím pohrají.“ Svým experimentem se snažila dokázat, že krása je relativní pojem.

Inspirace od kolegyně

Obdobný pokus udělala letos v létě americká novinářka Esther Honigová. Oslovila okolo 40 odborníků z 25 zemí. Výsledek jejich práce byl v řadě případů nepříliš lichotivým překvapením.

Ne vždy povedené proměny jinak půvabné tváře Esther Honigové

Také Honigové se podařilo názorně předvést, jak výrazně se liší prototyp krásy v různých kulturách a státech světa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků