Hlavní obsah
 

Gang chtěl ukrást motorky za statisíce, prodavači jej hrdinně zahnali na útěk

Drzost některých zlodějů nezná mezí. Naštěstí však existují pohotoví lidé, kteří loupežné útoky dokážou odrazit. Mezi takové lidi patří i dva britští prodejci z obchodu s motorkami v nejlidnatějším londýnském městském obvodu Croydon. Minulé úterý se postavili celému gangu zlodějů, aby uchránili vystavované zboží.

 
Gang chtěl ukrást motorky za statisíce, prodavači jej hrdinně zahnali na útěk

Ze záběrů bezpečnostních kamer je jasně vidět, jak do prodejny vstoupili dva muži v helmách a motorkářských bundách. Chvilku si prohlíželi vystavené exempláře, až najednou dva z nich, motorky Ducati Panigale, z nichž každá stojí 25 000 liber (767 000 korun), drze popadli a chystali se s nimi zmizet.

Jenže se těžce přepočítali. Jako první na pokus o krádež zareagoval 36letý Paul Read, který jednoho z mužů z motorky srazil. Okamžik nato mu přiskočil zpoza přilehlé kanceláře na pomoc také 29letý Adrian Couzens.

„V první chvíli jsem se neobával o motorky, ale o Paula. Byla to jen reakce. Pracuji v obchodě už léta a nehodlal jsem něco takového tolerovat,“ přiznal regionálnímu deníku Croydon Guardian Couzens.

Útočníci odjeli s prázdnou

Ačkoli byli lupiči v jednu chvíli v přesile, prodavačům se je podařilo vyhnat ven, kde potyčka pokračovala. Za prodavače se nakonec postavil ještě Readův 17letý syn Tay a dva další muži ze sousedství a dohromady útočníky vyzbrojené kovovými tyčemi a kladivy vyprovodili. Neúspěšným lupičům nezbylo než zmizet na skútrech, na kterých k prodejně dorazili.

„Ti chlápci věděli přesně, co dělají, nebo si to alespoň mysleli. Nakonec ovšem dostali víc, než v takovou chvíli očekávali. Nevěděli, s kým mají tu čest, když se snažili vykrást náš obchod,“ svěřil hrdě deníku Daily Mail 17letý Tay.

Případ, při kterém nebyl nikdo vážně zraněn, je nyní v rukou policie. Zveřejnění videa by jí mělo pomoct v pátrání po minimálně pěti mužích, kteří byli do pokusu o krádež motorek zapleteni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků