Hlavní obsah

Francouzský Spiderman zdolal na třetí pokus jednu z nejvyšších budov světa

Ekvivalentem člověka, který se nenechá zlomit neúspěchem, je francouzský sedmačtyřicetiletý lezec Alain Robert zvaný též Spiderman. Tomu se dvakrát nepodařilo zdolat Tower Two v Malajsii z komplexu Petronas Towers o 88 poschodích, ale nevzdal se a na třetí pokus byl již úspěšný.

Francouzský Spiderman zdolal na třetí pokus jednu z nejvyšších budov světa

Alainu Robertovi zabralo zdolání jedné z nejvyšších budov na světě jen o něco málo více než dvě hodiny. Svůj výkon na 452 metrů vysoké budově započal při soumraku a když se mu podařilo dosáhnout vrcholku budovy, netajil radost, dělal oslavná gesta a rozbalil malajskou vlajku. Podle serveru BBC se Robert ani tentokrát při svém výkonuu nejistil.

"Vyšplhal nahoru pouze pomocí svých rukou a vyšplhal nahoru velmi rychle. Vše zjednodušilo to, že ho nezaznamenal žádný bezpečnostní pracovník a nemusel se tak nikomu vyhýbat," uvedl kameraman Ee Wee Kiat, který šílený výstup zaznamenával.

Robert se pokoušel o zdolání Petronas Towers již dvakrát, jednou v roce 1997 a podruhé o deset let později. V obou případech byl zatčen v 60. patře, ale propuštěn byl bez pokuty. Sám lezec po výkonu dodal, že vyšplhání po Petronas Towers až na vrchol bylo jedním z jeho snů a že si uvědomuje, že se zachoval tak trochu paličatě.

Tentokrát Roberta zatkla policie až poté, co po dosažení vrcholu vstoupil dovnitř do budovy v nejvyšším 88. podlaží.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků