Hlavní obsah
 

Francouzský spiderman zdolal další mrakodrap

Lezec Alain Robert, kterému se přezdívá „francouzský spiderman“, zdolal ve středu další stavbu, tentokrát na domácí půdě. V pařížské čtvrti La Defense vylezl na 185 metrů vysoký mrakodrap Tour T1. Samozřejmě bez jištění.

 
Francouzský spiderman zdolal další mrakodrap

Čtyřiapadesátiletý Robert mrakodrap zdolal za slabou půlhodinku. Na hlavě měl 360stupňovou kameru a po cestě nahoru se stihl i zastavit a napsat vzkaz na skleněnou stěnu mrakodrapu.

Francouz vylezl na víc než 100 staveb po celém světě, mimo jiné i most Golden Gate nebo nejvyšší budovu světa Burdž Chalífa v Dubaji.

Svými výkony se snaží upozorňovat na různé charitativní akce nebo společenské problémy. Tentokrát podpořil kampaň na propuštění Jacqueline Sauvageové, která byla odsouzena k 10letému vězení za zabití svého násilného manžela. Prezident François Hollande jí sice loni udělil podmínečnou milost, ale soud letos v srpnu zamítl její žádost o podmínečné propuštění.

Roberta po zdolání pařížského mrakodrapu zadržela policie a odvezla ho na stanici k výslechu. Stejně jako v řadě minulých případů byl ale i tentokrát rychle propuštěn, napsala agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků