Hlavní obsah
Farmář krmil své kachny konopím. Prý tak činil kvůli jeho léčebným účinkům. Ilustrační foto Foto: Reuters

Farmář krmil kachny marihuanou, vězení unikl jen těsně

Francouzský farmář Michel Rouyer odešel od soudu s měsíční podmínkou a pokutou 500 euro za pěstování marihuany. Muži hrozilo za jeho přečin i vězení, avšak soud přihlédl k jeho dosavadní trestní bezúhonnosti a uložil mu pouze podmíněný trest. Farmář tvrdil, že marihuana je pro chované ptáky excelentní odčervovač.

Farmář krmil své kachny konopím. Prý tak činil kvůli jeho léčebným účinkům. Ilustrační foto Foto: Reuters
Farmář krmil kachny marihuanou, vězení unikl jen těsně

Farmář z francouzské vesnice Gripperie-Saint-Symphorien přiznal, že malou část používaných drog sám vykouřil, avšak naprostou většinu prý podal svým 150 kachnám z léčebných důvodů.

"Neexistuje žádná lepší látka na odčervování, poradil mi to jeden specialista," uvedl Michel Rouyer u soudu, aniž by byl schopný jmenovat odborníka, který mu tuto radu poskytl.

"Můj klient to myslí zcela vážně, ani jedna kachna nepotřebovala po podání marihuany odčervovat a všem se dařilo zdravotně skvěle," uvedl před soudem Rouyerův právní zástupce Jean Piot.

Držel pět kilogramů drogy

Policie farmáře zatkla poté, co u něj objevila 12 rostlin konopí a zhruba pět kilogramů drogy v tašce během vyšetřování krádeže.

"Je to poprvé, co jsme slyšeli, že by se dělalo něco takového," komentoval farmářovo tvrzení policejní zdroj.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků