Hlavní obsah

Sabha Jakúbová je první žena, která bude jezdit v ulicích Abú Zabí jako taxikářka. Ve Spojených arabských emirátech je teprve druhou ženou této profese, napsal dnes místní deník Al-Ittihád. V Dubaji pracuje už několik let jako řidička taxi Ajda Sultánová.

Dubaj má první taxikářku

SAE jsou konzervativní islámská země, ale ženám je tam dovoleno řídit. Profese taxikáře je tam ale stejně jako v dalších státech Perského zálivu doménou Asiatů. Jedinou zemí Perského zálivu, kde ženy nesmějí sedat za volant, je kolébka islámu, Saúdská Arábie.

Ajda Sultánová se rozhodla pro řemeslo taxikářky, když jí před pěti lety zemřel manžel. Zůstala sama se čtyřmi dětmi a s dluhy, ale nechtělo se jí žádat o sociální podporu. Využila čerstvě přijatého zákona, který umožnil ženám ucházet se o práci řidiček taxi. Úřady tím vyřešily odpor mnohých žen jet v autě s neznámým mužem, byť taxikářem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků