Hlavní obsah
Záchranáři se vydali ke zraněnému muži a uvíznuté ženě. Foto: Profimedia.cz

Druhé rande skončilo fiaskem, přesto se chystá třetí

Velkým neúspěchem skončilo teprve druhé rande nejmenovaného páru z Velké Británie. Milovníci lezení si vyrazili společně do Jezerní oblasti, jejich pokus o zdolání skály ale skončil pětihodinovou záchrannou akcí.

Záchranáři se vydali ke zraněnému muži a uvíznuté ženě. Foto: Profimedia.cz
Druhé rande skončilo fiaskem, přesto se chystá třetí

Muž a žena, oba čtyřicátníci a vyznavači horské turistiky, zvolili pro druhé rande poněkud netradiční lokaci. Vzhledem k tomu, že nyní není možné vyrazit posedět do kavárny či restaurace, rozhodl se pár, že vyrazí zdolat skálu Sharp Edge, která je součástí kopce Blencathra.

Výstup se dvojici nepodařil, sychravé počasí ji donutilo k předčasnému konci, při cestě zpátky ale muž uklouzl a zřítil se dolů. Žena v tu chvíli uvízla a nebyla schopná pohybu nahoru ani dolů, informovali záchranáři z Keswick Mountain Rescue Teamu.

The position of the crag fast woman (circled)

Zveřejnil(a) Keswick Mountain Rescue Team dne Neděle 22. listopadu 2020

Zraněnému muži pomohl kolemjdoucí, který mu poskytl teplé oblečení a vyčkal do příchodu záchranářů. K místu nehody nemohl kvůli nepříznivému počasí vyrazit vrtulník, a tak se tým 25 dobrovolníků rozdělil do dvou skupin a během několika hodin oba nešťastníky zachránil.

„Muž si instinktivně pomohl rukama a sklouzl po skalnatém svahu dolů. Zastavil se asi až o 60 metrů níže. Žena v tu chvíli zůstala viset na útesu. Uskutečnila se pětihodinová záchranná akce, po které byl muž dopraven do bezpečí a následně letecky transportován do nemocnice v Glasgow, je ale mimo ohrožení života. Žena neutrpěla žádné zranění, dokonce ani psychické, protože už společně diskutovali o třetím rande,” uvedl mluvčí záchranářů.

„Velký dík patří kolemjdoucímu, který ihned pomohl zraněnému muži a udržoval ho v teple. Podle všeho má muž poraněná žebra, záda a nohu. Podařilo se mu ale vlastními silami zabránit vážnějšímu pádu a možným vážnějším zraněním. Pokud tento pár překoná takovou překážku na druhém rande, překoná už všechno. Přejeme jim hodně štěstí,” dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků