Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Dost bylo zničených záchodů. Nemocnice vydala nařízení pro obézní osoby

Dost neobvyklé nařízení čeká na pacienty s nadváhou v anglickém Doveru. Vedení tamní nemocnice se totiž po několika nehodách rozhodlo, že prostorově výraznější osoby bude posílat na speciální toalety.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Dost bylo zničených záchodů. Nemocnice vydala nařízení pro obézní osoby

Jako důvod nařízení nemocnice uvádí desítky nehod, kdy toalety pod některými pacienty zkrátka nevydržely. Na toaletách tak nyní pacienti najdou ceduli s nápisem, která upozorňuje na maximální nosnost záchodu, která činí 120 kilogramů.

„Pokud je vaše hmotnost vyšší, vyhledejte nemocniční personál, který vás přesměruje na odpovídající toalety,” nabádá nemocnice, která těžší pacienty a návštěvníky odkazuje na toalety s vyšší nosností.

„Některé z našich toalet, které jsou připevněny na zeď, jsou vhodné pouze pro pacienty a návštěvníky s omezenou hmotností. Máme u nás ale také záchody, které vyhovují lidem všech váhových kategorií,” vysvětlil mluvčí nemocnice.

Obezita je ve Velké Británii velkým problémem. Každý čtvrtý obyvatel je klasifikován jako obézní, což vede k častějšímu výskytu srdečních nemocí, cukrovky a vysokého krevního tlaku. Předpokládá se, že obezita vyjde tamní zdravotní systém (NHS) na milardu liber (30 miliard korun) ročně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků