Hlavní obsah
Jednou ze zásad blondýnek je milovat růžovou barvu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Do bulharské Sofie se sjely blondýny na světový kongres

Hlavní město Bulharska Sofie je od čtvrtka až do neděle metropolí blondýnek, odstartoval zde totiž s mottem Inteligence zachrání svět první světový kongres blondýn. Vyvrcholení akce je naplánováno na sobotu, kdy městem projde růžový průvod majitelek blonďatých hřív, informoval server BalkanInsight.com.

Jednou ze zásad blondýnek je milovat růžovou barvu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Do bulharské Sofie se sjely blondýny na světový kongres

Recesistickou událost zorganizovala Mezinárodní asociace blondýnek (IAB). "Být blondýnou není jen o barvě vlasů, je to životní postoj," řekla Olga Uskovová z IAB. "Když jste zmatená, která je levá a pravá, když neustále zapomínáte klíče, když nemůžete během nakupování v obchodním centru najít parkovací lístek, tak jste blondýna," vysvětlila.

Uskovová proto odmítá diskriminaci na základě pohlaví nebo barvy vlasů. "Zveme blondýnky a každého, kdo má rád blond, aby se k nám připojil. Bude to událost a oslava, na kterou se nezapomene," prohlásila Uskovová.

Konat se bude i soutěž krásy

V plánu je charitativní večeře, focení nebo návštěva sofijské zoologické zahrady. Chybět nebude ani soutěž krásy, při které blondýnky ze svého středu vyberou tu "nejchytřejší a nejkrásnější" a ověnčí ji titulem Miss blondýna.

"Jsem krásná, mám dlouhé nohy a jsem blondýna," zdůvodnila pětadvacetiletá Valentina Dumanovová své důvody, proč se do klání přihlásila. Dumanovová v současné době dokončuje vysokoškolské studium ekonomie. Kongresu se má podle Uskovové zúčastnit asi 150 blondýnek, jsou ohlášeny delegace z Itálie, Belgie či Německa.

Přísaha o milování růžové barvy

Probírat se budou témata jako obchodní úspěchy blondýnek, blondýnky v politice, boj se závislostmi nebo nakupování. Zřejmě dojde i na oblíbené vtipy o schopnostech blondýn, které Uskovová sbírá.

Asociace blondýn do svých řad přijímá muže, a dokonce i brunety, nezapomíná ani na zvířata. Členy IAB jsou například žirafa, medvěd, osel, velbloud nebo tarantule. Každý zájemce o členství musí složit přísahu, že bude milovat všechny růžové věci a že nikdy neodmítne muže, na jehož vizitce bude jako pracovní pozice uvedeno ředitel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků