Hlavní obsah

Dívka kvůli vzácnému onemocnění pláče krev

Yaritza Olivová z Chile trpí chorobou, kvůli které jí několikrát denně tečou krvavé slzy. Podle všeho se jedná o extrémně vzácné onemocnění zvané haemolacria, jež bylo zaznamenáno pouze u hrstky lidí, informovala chilská média.

Dívka kvůli vzácnému onemocnění pláče krev

Poprvé začala téct 20leté dívce krev z očí na začátku června. Lékaři tím byli vyvedeni z míry a předepsali oční kapky, aby se Yaritze ulevilo od bolesti, která je podle jejího vyjádření „nepopsatelná“.

Kapky ovšem nezabraly. Lékaři vyloučili infekci v oku nebo zánět spojivek, definitivní diagnózu ale zatím neurčili. I přesto se předpokládá, že za dívčinými problémy stojí haemolacria.

Onemocnění se vyznačuje přítomností krve v slzách. Může se projevovat slzami lehce růžovými až tmavě červenými, jež vypadají, že jsou složené jen z krve.

Toto velmi ojedinělé onemocnění může být symptomem celé řady dalších nemocí. Může například poukazovat na nádor v slzném aparátu nebo na různé choroby krve. Přesná příčina jeho vzniku ale není známa.

Běžní lékaři si s Yaritzou neví rady, její rodiče proto chtějí najít specialistu. Potřebné vyšetření si ale nemůžou dovolit, podle serveru 24Horas proto požádali veřejnost o příspěvky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků