Hlavní obsah

David Beckham bude přednášet na univerzitě

Anglický fotbalista David Beckham opustil španělský klub Real Madrid, aby přesídlil do Los Angeles k tamnímu týmu LA Galaxy. Jenže ve městě filmu a pozlátka nebude jen kopat do balonu, ale začne přednášet na Jihokalifornské univerzitě. Tamní pedagog ho přizval na účasti při výuce, během níž David bude studentům vyprávět, jak může fotbalista změnit svět.

David Beckham bude přednášet na univerzitě

Dvaatřicetiletý Beckham nabídku ihned přijal a na svou novou roli se nesmírně těší. "David je již součástí magisterských kurzů, které se zde učí. Funguje jako příklad vlivu atletů, takže doufám, že nám bude schopen posloužit v tomto semináři. Lidé, kteří nesledují fotbal, nedokáží ocenit, co tak globálně výrazná postava jako David Beckham může znamenat, zvláště teď během svého přechodného období v kariéře," tvrdí profesor Nicholas Cull, jenž je garantem kurzu zabývajícím se rolí sportu v diplomacii.

Bývalý kapitán anglické reprezentace si nikdy nedodělal maturitu a nikdy se nehlásil na žádnou univerzitu. S mluvením na veřejnosti má podle vlastních slov velké problémy. "Někdy opravdu nedokážu udělat ty mluvené věci dobře," prohlásil nedávno fotbalista.

Beckham svému sportu hodně věří a založil si dokonce v Los Angeles akademii, na níž se snaží přivést ke kopané mladé lidi. "Fotbal nebo kopaná je více než sport. Dává lidi dohromady v naději, což je to, co bych chtěl ostatním se svou akademií ukázat. Je to o fyzické dokonalosti, ale také o týmové práci, práci, která řeší problémy a o společných oslavách," věří David.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků