Hlavní obsah
 

Čtyřikrát ho zasáhl blesk. Raději se nechal zahrabat do země

Dvacetiletý Kolumbijec Alexander Mandón si musí připadat jako hromosvod. Za posledních sedm měsíců do něj totiž čtyřikrát uhodil blesk. Už z toho byl tak zoufalý, že přistoupil na radu léčitele ze svého rodného městečka Cereté a nechal se zahrabat do země. Půda má totiž podle léčitele z jeho těla absorbovat všechny nepatřičné elektrické náboje, jak informoval deník Huffington Post.

 
Čtyřikrát ho zasáhl blesk. Raději se nechal zahrabat do země

Do Mandóna uhodil blesk třikrát během působení v armádě. Jeho velitel nechtěl riskovat, že se mu při případném dalším zásahu něco stane nebo ohrozí někoho jiného a mladého Kolumbijce propustil ze služby.

Mandón se vrátil zpět do Cereté, kde moc často neprší. Všichni si proto mysleli, že je v bezpečí. Netrvalo to ovšem dlouho a do nešťastníka uhodil blesk i počtvrté. Tentokrát už nevyvázl bez zranění, po zásahu měl problémy s chůzí.

S vědomím, že po další nehodě by se mu mohlo stát ještě něco horšího, vyhledal mladík místního léčitele. Ten mu poradil poněkud netradiční metodu – zahrabání do země. Půda by totiž měla z Mandónova těla vstřebat elektrické náboje, které přitahují blesky.

Kolumbijec na tuto radu přistoupil a opravdu se nechal zahrabat, ale jen na pár hodin. Ukázalo se totiž, že došlo k nedorozumění a do země byl uložen ve špatné poloze. Musel tedy být znova vyhrabán a "pohřben" znova, tentokrát už správně. Zda tato nestandardní metoda zabrala, se ukáže až časem, ale Mandón uvedl, že v zemi chce zůstat tak dlouho, jak bude moct.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků