Hlavní obsah
Láva valící se ve dvou proudech z vulkánu Cumbre Vieja Foto: Sergio Perez, Reuters

Čtveřice Britů pronikla na La Palmě do uzavřené zóny, aby se vyfotila s lávou

Čtveřice mužů z Velké Británie by mohla čelit trestnímu stíhání, neboť vnikla do uzavřené zóny k sopce Cumbre Vieja na španělském ostrově La Palma. Dotyční se do hledáčku tamních úřadů dostali poté, co fotky z jejich počinu sdíleli na sociálních sítích, píše deník Daily Mail.

Láva valící se ve dvou proudech z vulkánu Cumbre Vieja Foto: Sergio Perez, Reuters
Čtveřice Britů pronikla na La Palmě do uzavřené zóny, aby se vyfotila s lávou

Podle informací deníku muži na La Palmu přicestovali z vedlejšího ostrova Tenerife, kde žijí.

„Museli jsme se ukrýt před armádou a policií. Byla to speciální mise SAS (Special Air Service – speciální jednotky britské armády, pozn. redakce) se zátarasy, kontrolními stanovišti a psy v absolutní tmě,” napsal jeden z dotyčných k fotce na sociálních sítích.

„Letěli jsme letadlem, cestovali vypůjčeným autem, pluli lodí, pět hodin jsme šlapali pěšky kolem armádních barikád, ale zatraceně jsme to zvládli. Neopakovatelný zážitek,” vysvětlil pak ještě v komentáři.

Právě informace ze sociálních sítí měly posloužit vládní agentuře Guardia Civil k identifikaci mužů. Čtveřice už byla podle televizního kanálu La Sexta obeznámena s tím, že jí hrozí obvinění z neuposlechnutí tamních nařízení. Jaký konkrétní trest je může čekat, je prozatím neznámé.

Sopka Cumbre Vieja vybuchla 19. září, lávový proud už pokryl 760 hektarů ostrova a poškodil nebo zničil více než 2000 budov. Láva rovněž o několik hektarů zvětšila rozlohu ostrova, neboť její proud dosáhl moře a ztuhl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků