Hlavní obsah
 

Čtrnáctiletá dívka jako nejmladší přeplavala Ontario, ve vodě byla 27 hodin

Čtrnáctiletá kanadská dívka si o tomto víkendu sáhla na dno sil, když se rozhodla, že přeplave jezero Ontario. Odstartovala v sobotu od ústí řeky Niagary večer a navzdory nepříznivému větru doplavala až do cíle. Podle informací, které v pondělí zveřejnila agentura AP, Annaleise Carrová strávila ve vodě téměř 27 hodin. Je nejmladší ze všech, jimž se tento výkon podařil.

 
Čtrnáctiletá dívka jako nejmladší přeplavala Ontario, ve vodě byla 27 hodin

Vůbec prvním člověkem, o němž je známo, že Ontarijské jezero přeplaval, byla v roce 1956 šestnáctiletá Marilyn Bellová.

Annaleise Carrová se vydala po stejné trase dlouhé 52,5 kilometru, která vede od ústí řeky Niagary k vlnolamu v torontském parku. Místy se musela vypořádat s vlnami dosahujícími až do výšky 1,5 metru a silný vítr ji navíc vychýlil z původního směru o více než kilometr.

V cíli její snahy neskončily

Čtrnáctiletá plavkyně z města Simcoe se ale nevzdala. Za nadšené podpory stovek příznivců dorazila do cíle a objala svou rodinu. Poté nastoupila do sanitky a byla převezena na lékařskou prohlídku, která obvykle následuje po podobných plaveckých výkonech na dlouhé vzdálenosti.

Svým plaváním chtěla Carrová mimo jiné i získat peníze pro Camp Trillium - středisko pro podporu dětí trpících rakovinou. Zatím podle agentury Reuters vybrala více než 70 000 kanadských dolarů, což je v přepočtu asi 1,4 miliónu korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků