Hlavní obsah
 

Čínský milovník aut chtěl být pohřben ve svém oblíbeném voze, rodina mu vyhověla

V jedné z vesnic v čínské provincii Che-pej se v pondělí odehrál velmi nevšední smuteční obřad. Nebožtík byl pohřben namísto v rakvi v jeho oblíbeném automobilu. Muž své přání uvedl v poslední vůli, a tak jeho rodině nezbývalo nic jiného než mu vyhovět.

 
Čínský milovník aut chtěl být pohřben ve svém oblíbeném voze, rodina mu vyhověla

Nebožtík známý pouze pod příjmením Čchi byl velkým milovníkem aut, a tak se rozhodl, že až zemře, nechá se pohřbít v jeho oblíbeném voze Hyundai Sonata.

„Uvedl to v závěti. Bylo tam napsáno, že jeho tělo nepotřebuje rakev, ale že k těmto účelům bohatě postačí jeho auto. Miloval auta už od dob, kdy byl ještě dítě,“ vysvětlil serveru New Strait Times jeden z vesničanů.

Rodina byla posledním přáním zemřelého zaskočená, nakonec mu ale vyhověla. Na záběrech je tak vidět, jak bagr spouští stříbrné vozidlo s nebožtíkem na lanech do obrovského hrobu, přičemž někteří ze smutečních hostů pomáhají s tím, aby bylo auto umístěno do jámy správně.

Video se objevilo na čínských sociálních sítích, kde zaznamenalo více než milión zhlédnutí. „O tisíce let později ho najdou archeologové a řeknou: ‚Toto je starodávný dopravní prostředek - extrémně pomalý, který dokázal vyvinout maximální rychlost pouze 100 kilometrů v hodině‘,“ komentoval vtipně záběry jeden z uživatelů.

Auto bylo podle agentury AP zhruba deset let staré a jeho hodnota se v přepočtu pohybovala okolo 35 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků