Hlavní obsah

Čínská tisková agentura vypustila rakety dvě hodiny před skutečným startem

Předběhnout čas se podařilo čínské tiskové agentuře Nová Čína, která ve čtvrtek informovala o úspěšném vypuštění vesmírné lodi Šen-čou-7 na oběžnou dráhu kolem Země dvě hodiny před tím, než raketa doopravdy odstartovala. Napsala to agentura AFP.

Čínská tisková agentura vypustila rakety dvě hodiny před skutečným startem

Už ve čtvrtek ráno SELČ měla Nová Čína na svých internetových stránkách zprávu o tom, že raketa Šen-čou-7 bez problémů vystoupila na oběžnou dráhu Země nad Tichým oceánem. Start rakety se ale uskutečnil až v odpoledních hodinách SELČ.

"Byl to technický problém. Odstranili jsme ho, jakmile jsme na něj přišli," vysvětlil posléze jeden z redaktorů, jak mohla být zpráva rychlejší reality.

Jde o první let, kdy se vydá do volného prostoru čínský kosmonaut

Čína vyslala raketu s lidskou posádkou do vesmíru už potřetí. Tentokrát jde o první let, při kterém se vydá do volného prostoru čínský kosmonaut. Tento úkol má v pátek splnit dvaačtyřicetiletý vojenský pilot Čaj Č'-kang. Historická událost, odehrávající se více než 300 kilometrů nad Zemí, bude vysílána živě prostřednictvím satelitu vznášejícího se nad kosmickou lodí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků