Hlavní obsah
Jeden z pohřbů, na kterém vystupovaly striptérky. Vláda se rozhodla to tvrdě pokutovat. Foto: Profimedia.cz

Čína zatrhne striptýzy na pohřbech

Asi není těžké si představit, že až jednou zemře zakladatel časopisu Playboy Hugh Hefner, bude mu u rakve postávat a možná trochu i tančit stovka polonahých prsatých krásek. Ale v Číně si něco takového dopřávají i zcela obyčejní smrtelníci.

Jeden z pohřbů, na kterém vystupovaly striptérky. Vláda se rozhodla to tvrdě pokutovat. Foto: Profimedia.cz
Čína zatrhne striptýzy na pohřbech

Odchod ze života za doprovodu dívek s krátkými sukněmi a odhalenými ňadry se nelíbí tamní vládě. A k čemu striptérky slouží? Aby přilákaly k rakvi nebožtíka více truchlících. Jsou vějičkami, které mají pomoci učinit pohřeb událostí s velkým počtem smutečních hostů.

„Číňané jednoduše věří, že pokud je pohřeb navštíven velkým počtem truchlících, nebožtík bude mít dobrý osud v posmrtném životě,“ tvrdí čínská média.

Čínské ministerstvo kultury ale začalo spolupracovat s policií, která má pomoci tyto praktiky zarazit. Fotky z čínských pohřbů plných striptérek totiž kolují na internetu a zemi prý v očích jiných národů ztrapňují.

„Jeden z pohřbů, na němž řádily striptérky, ale policie ukončila a organizátorům vystavila pokutu na sedmdesát tisíc jüanů (280 tisíc korun),“ píše China Daily.

Striptýzy na čínských pohřbech jsou fenoménem mladým, začaly zhruba před deseti roky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků