Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Chtěl se vyhnout pokutě za pár tisíc, přišel téměř o milion

Zhruba 30 tisíc liber(868 tisíc korun) podle svých propočtů utratil Brit Richard Keedwell ve snaze vyhnout se pokutě v přepočtu 2900 korun za rychlou jízdu. Jednasedmdesátiletý muž tvrdí, že bojoval za spravedlnost, neboť povolenou rychlost „zcela jistě” nepřekročil.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Chtěl se vyhnout pokutě za pár tisíc, přišel téměř o milion

Keedwell dostal v roce 2016 pokutu, neboť radar mu ve Worcesteru při průjezdu zónou s maximální povolenou rychlostí 48 kilometrů za hodinu (30 mil v hodině) naměřil rychlost o osm kilometrů za hodinu vyšší. Muž z jihoanglického města Yate ale tvrdí, že „určitě nejel rychleji než 48 kilometrů za hodinu”. Pokuta jej proto „velmi překvapila”.

Brit se rozhodl bránit, právní systém je podle něj ale natolik „vadný”, že se boj táhl téměř tři roky a vyšel jej na 30 tisíc liber. Peníze Keedwell podle svých slov vynaložil na odměnu pro soudního znalce a právníka, který jej zastupoval u soudů několika stupňů, na soudní výlohy i cestovné. V srpnu Brit svůj spor nakonec prohrál i u nejvyššího soudu.

Chtěl spravedlnost

Britský důchodce, který očekával, že soudní pře bude „vcelku rychlá”, teď rozhodnutí bojovat za svou pravdu lituje. „Mám plné zuby celého toho systému, který válcuje obyčejné lidi. Lituji vynaložených peněz. Jenom jsem prostě chtěl spravedlnost,” řekl.

Podle mluvčího státního zastupitelství pro Anglii a Wales (CPS) přispělo k délce řízení „mnoho faktorů” včetně návrhů Keedwellova právního zástupce, po kterých bylo nutné vyžádat si nová slyšení a posudky.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků