Hlavní obsah
Nač požární hlásič, když máte doma psa-záchranáře... Foto: Profimedia.cz

Chrt ve výslužbě zachránil svým majitelům život

Pes je nejlepším přítelem člověka - podepsáno, potvrzeno, zapečetěno. Čtyřiačtyřicetiletá Kerry Jubbová se o této skutečnosti přesvědčila na vlastní kůži, když jí a její rodině zachránil život chrt Edward poté, co v jejich domě v britském Hullu začalo hořet.

Nač požární hlásič, když máte doma psa-záchranáře... Foto: Profimedia.cz
Chrt ve výslužbě zachránil svým majitelům život

Hrdinský výkon předvedl vysloužilý chrt Edward, když se ohně nezalekl, ale naopak se postaral o to, aby nikdo z jeho majitelů nepřišel k újmě na zdraví. Poté, co se kouř z koupelny, kde požár vznikl, začal rozšiřovat po bytě, pes na nebezpečnou situaci upozornil důrazným štěkotem u ložnice.

Chrt se ukázal jako nefalšovaný přítel, zachránil rodině život.

Foto: Profimedia.cz

Když se majitelé probudili a zjistili, že v domě hoří, pes v nepřehledném zakouřeném prostředí vyvedl svou paničku a dvě její děti bezpečně ven z domu. Majitelé následně zvenku zavolali hasiče, kteří menší požár uhasili.

Požár začal v koupelně. Chrt ho neomylně ohlásil.

Foto: Profimedia.cz

Rodina si Edwarda, který je vycvičený jako záchranář, adoptovala z hullského chrtího útulku. Ten vede skupina nadšenců, který se o opuštěné chrty stará. Těch je v oblasti, kde jsou chrtí závody extrémně populární, více než psů jiných plemen. Často je totiž majitelé ve chvíli, kdy už nejsou schopni závodit, odloží.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků