Hlavní obsah

Čeští návrháři se stali v Japonsku obětí podvodu

Skupina českých módních návrhářů, která se chtěla prezentovat na Japonském týdnu módy, doplatila na neseriózní jednání japonské společnosti Tokyo Macmillan Holdings Co. Ta sice sama přišla s ideou, aby čeští návrháři přijeli, ale na Tokyo Fashion Week 2009 je ani nezaregistrovala, jak slíbila.

Čeští návrháři se stali v Japonsku obětí podvodu

Na jednání kromě návrhářů Kláry Nademlýnské, Jakuba Polanky, Lucie Kutálkové a Lucie Trnkové doplatilo i České centrum v Tokiu. Japonská firma sama centrum oslovila s nabídkou na účast návrhářů na tokijském týdnu módy, to jim následně nabídku předalo.

Firma Macmillan Holdinghs nejenže nesplnila základní slib, tedy registraci na Tokyo Fashion Week 2009 pro všechny uvedené návrháře, ale ani nereagovala na opětovné urgence zúčastněných.

Ukázalo se, že firma Macmillan Holdinghsneoprávněně zneužila ochranné známky Tokyo Fashion Week 2009, a svým konáním tak hrubě porušila své sliby, především však poškodila jména českých návrhářů a Českého centra v Tokiu.

Ačkoli týden módy již běží a je po uzávěrce přihlášek, konají se ve spolupráci s českým velvyslanectvím jednání s organizátory, zda by se Nademlýnská, Kutálková, Trnková a Polanka přeci jen nemohli přehlídek zúčastnit. Návrháři tak chtějí alespoň zúročit vynaložené úsilí a kompenzovat ztráty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků