Hlavní obsah
Iva Janžurová a Jiří Sovák v kriminální komedii Nejlepší ženská mého života. Foto: archiv autora

Český poustevník Slovákům nesedí

Brněnský poustevník našel útočiště v jeskyni přímo uprostřed Národního parku Slovenský ráj. Podle deníku Nový čas se Marek Š. do Slovenského ráje zamiloval před pár lety, když se zúčastnil výpravy po zdejších jeskyních.

Iva Janžurová a Jiří Sovák v kriminální komedii Nejlepší ženská mého života. Foto: archiv autora
Český poustevník Slovákům nesedí

Před rokem se rozhodl se, že v jedné z jeskyň bude žít a meditovat. Potíž je v tom, že svým počínáním porušuje zákony Slovenské republiky.

"Osobně proti mladému muži z Brna, ani proti jeho životu nic nemám, ale svým pobytem v jeskyni porušuje zákon," uvedl ředitel národního parku Slovenský ráj Dušan Bevilaqua.

Rádi by ho vystěhovali

Ochráncům přírody vadí, že 30letý muž chodí mimo vyznačené turistické chodníky a především, že bydlí v jeskyni. "Je to výslovně zakázáno. Navíc nám v chráněné oblasti kácí dřevo," dodává Bevilaqua.

Meditující muž také píše po zdejších skalách citáty různých světových mudrců. Dělá to důkladně - nesmývatelnou barvou.

"Nemůžeme si dovolit, aby se někdo jen tak nastěhoval do jeskyně v Národním parku. Požádáme policii, aby muže z jeskyně vystěhovala," zdůraznil ředitel Národního parku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků