Hlavní obsah
 

Českou Missis je trojnásobná maminka Veronika Bílská

Vítězstvím Veroniky Bílské (34) z Mírové u Karlových Varů skončilo české finále soutěže o nejsympatičtější maminku s dítětem Missis, která sobotním kláním v divadle v Mariánských Lázních vstoupila už do 21. ročníku. Maminka tří dětí, která je profesí produkční, ovšem v současnosti je na mateřské dovolené, přiznala po korunovaci, že udělala dobře, když podlehla naléhání osmiletého syna Lukáše a manžela, kteří ji k přihlášení do soutěže přemluvili.

 
Českou Missis je trojnásobná maminka Veronika Bílská

„Byl to Lukáškův nápad, staršího desetiletého něco takového nepřitahuje a nejmladší dcerka má dva roky, takže si dokážete představit, že příprava byla v běžném domácím zapojení pro všechny dost náročná,“ řekla Právu po korunovaci paní Veronika. Zároveň dodala, že soutěž brala jako příjemnou hru, při níž se dost bavila.

Vítěznou maminku korunovali předseda poroty sexuolog Jaroslav Zvěřina se senátorem Zdeňkem Škromachem a Rudolfem Kozákem zástupcem ředitele komunikace ze Severočeských dolů.

Foto: Miroslav Homola, Právo

Nebyla však sama, kdo se dokázal v divadle výborně bavit. Při své premiéře jako předseda poroty totiž všechny - účinkující i publikum - překvapil známý sexuolog, psycholog a pedagog Jaroslav Zvěřina, který předvedl s houslemi imaginární hudební vystoupení, ve kterém mu s klávesy sekundoval senátor Zdeněk Škromach.

Jednou z disciplín, která maminky překvapila, bylo malování obrázků, kdy mámy měly poznat výtvor svého dítěte. Ne vždy se to podařilo.

Foto: Miroslav Homola, Právo

„Maminka je cosi víc než žena a jsem moc rád, že tady vidím při tak milé soutěži maminky s dětmi, protože dětí ubývá a mne vážně znepokojuje nízká porodnost v poslední době,“ uvedl Zvěřina. Jeho „hudební kolega“ Škromach zase vysvětlil, že se baví i díky tomu, že ho netrápí příliš osobní předvolební starosti. „Nikam nekandiduji, tak mám celkem čistou hlavu a užívám si to,“ poznamenal senátor.

Vystoupení senátora Škromacha a sexuologa Zveřiny všechny pobavilo.

Video: Miroslav Homola, Právo

Druhé místo obsadila Lenka Kratochvílová s dcerou Kateřinou ze Sedlčan a korunku za třetí místo získala Gabriela Veselá s Lukášem z Loun.

Druhé místo obsadila Lenka Kratochvílová s dcerou Kateřinou ze Sedlčan (na fotce nejmenší) a korunku za třetí místo získala Gabriela Veselá s Lukášem z Loun.

Foto: Miroslav Homola, Právo

Soutěž s výrazným charitativním podtextem přinesla celkem 56 081 korun. Celostátní finále, kde se kromě vítězek z Čech ukážou i nejhezčí maminky ze Slezska a Moravy, se uskuteční v únoru příštího roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků