Hlavní obsah
Ferrari 360 Modena. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Čech žádá po Bavorsku odškodnění za to, že se musel obejít bez ferrari

Odškodnění ve výši 8000 eur (téměř 220 000 korun) se domáhá český obchodník na Bavorsku za to, že se musel 11 dní obejít bez svého ferrari. V pátek to napsal server německého deníku Süddeutsche Zeitung.

Ferrari 360 Modena. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Čech žádá po Bavorsku odškodnění za to, že se musel obejít bez ferrari

Podle německého listu bavorští policisté Čechovi luxusní vůz před třemi lety omylem zabavili a on teď po Mnichovu žádá náhradu za to, že si musel z domova nechat dopravit jiné drahé auto, aby mohl pokračovat ve své služební cestě do Itálie.

Ferrari Coupé 360 Modena s českou poznávací značkou zastavili policisté v červnu 2011 v Mnichově. Při kontrole vozu došli policisté k závěru, že číslo motoru je na seznamu pohřešovaných vozů. To se o necelé dva týdny později ukázalo jako omyl. I přes protesty řidiče sportovní auto zadrželi. Neobměkčily je ani Čechovy argumenty, že na jednání s italskými obchodními partnery nutně potřebuje náležitě reprezentativní vůz.

Muž se pak nejprve v Mnichově snažil sehnat podobně luxusní vozidlo v půjčovně, ale nepořídil. Z domova si proto nechal přivézt terénního Hummera H3, tlumočnici a Volkswagen Golf, kterým měl nazpátek odjet řidič Hummeru. Náklady na dopravu náhradního auta a českou tlumočnici nyní požaduje po Bavorsku a k tomu 2000 eur (55 000 korun) navíc za škrábance na laku, které prý před zabavením na karoserii jeho ferrari nebyly.

Právní zástupce Bavorska oprávněnost jeho nároku zpochybňuje podobně jako státní zastupitelství, které už předtím odškodnění odmítlo. Rozhodnout musí nyní soud a podle Süddeutsche Zeitung naznačil, že nějakou náhradu Bavoři nejspíš budou muset vyplatit. Podivil se však nad tím, že Čechovi nestačilo třeba BMW řady 7 nebo Mercedes třídy S, které by v některé z mnichovských autopůjčoven sehnal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků