Hlavní obsah
 

Britská premiérka sklidila za svérázný taneček v Africe posměch

Premiérka Spojeného království Theresa Mayová se během své třídenní cesty po afrických státech oddává rytmu hudby. Ačkoliv za svérázný tanec v jihoafrickém Kapském Městě sklidila posměch, v tancování pokračovala i ve čtvrtek v keňském Nairobi.

 
Britská premiérka sklidila za svérázný taneček v Africe posměch

Kamery Mayovou v úterý zachytily, jak se v jihoafrickém Kapském Městě vlní spolu se školáky, kteří ji vítali zpěvem a tancem.

Na sociálních sítích se ale pohyby předsedkyně vlády staly terčem posměchu a různých karikatur. Jeden pisatel na Twitteru například uštěpačně poznamenal, že Mayová tančí jako robot, kterého zapomněli promazat.

Britská premiérka si však s kritikou nedělala hlavu a s tancováním pokračovala i ve čtvrtek v keňském Nairobi, kde se rozvlnila s místními skauty.

V sídle Programu OSN na ochranu životního prostředí (UNEP) tím zahájila iniciativu proti plastům na jedno použití. Skauti jí následně předvedli, jak plasty dokážou opětovně využívat. Ze sáčků vyrobili fotbalový míč, který Mayová následně vykopla.

Keňa byla její poslední zastávkou. Předtím stihla navštívit také Nigérii a Jihoafrickou republiku.

V afrických státech chce posílit obchodní vztahy s rostoucími africkými ekonomikami s ohledem na nadcházející odchod Británie z Evropské unie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků