Hlavní obsah
 

Britce vletěl do obýváku orel

Bývalá učitelka matematiky Wendy Morrellová z Velké Británie se o víkendu usadila k televizi, aby si v klidu vychutnala finálový turnaj French Open. Z tenisu ale nakonec neměla nic. Oknem jí totiž do obývacího pokoje vletěl orel, informoval server britského listu The Telegraph.

 
Britce vletěl do obýváku orel

Mládě orla stepního vysoké zhruba 45 centimetrů, s rozpětím křídel 1,2 metru vletělo do bytu k ženě z dorsetského Poolu otevřeným oknem. Nejdřív se ho snažila odehnat její kamarádka Karen Ruddlesdenová, která si na to oblékla zimní bundu a rukavice, leč bezúspěšně.

Následně se ostrovanky pokusily orla vylákat z bytu na kousky šunky, ani to však nezabralo. A tak musel nastoupit profesionál z odchytové stanice. Tomu se po půl hodině konečně povedlo mládě zpacifikovat.

Následně se ukázalo, že dravec jménem Storm (Bouře) patří sokolníkovi Jamesi Moorovi. Ten ho vycvičil na odhánění racků z nedaleké skládky. Tři dny předtím, než pták vletěl do pokoje Morrellové, ho venku vystrašila ohlušující rána, a on se urval ze řetězů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků