Hlavní obsah

Brit se zasekl hlavou dolů na 80metrovém komíně

Záchranáři ve městě Carlisle na severozápadě Anglie se od časného rána pokoušejí zachránit muže, který uvízl hlavu dolů na 80 metrů vysokém komíně bývalé továrny. Podle britských médií se původně chtěl tým záchranářů k muži dostat z vrtulníku, kvůli jeho poloze to ale nakonec vzdal. Aktuálně je na místě speciální vysokozdvižná plošina.

Brit se zasekl hlavou dolů na 80metrovém komíně

Komín postavený v roce 1836 jako součást továrny na zpracování bavlny patří k dominantám sedmdesátitisícového města. Policie se o muži, který uvízl poblíž jeho vrcholu, dozvěděla po 3:00 SEČ.

„Záchranné složky pracují na tom, aby situaci na komíně Dixons bezpečně vyřešily, a to včetně využití vrtulníku,” citoval server BBC mluvčího místní policie Matta Kennerleyho.

Zpočátku komunikoval...

„Záchrana nicméně zatím nebyla možná vzhledem k vratké pozici muže. Nyní pokračujeme ve snahách se k muži dostat ze země,” dodal mluvčí.

Podle něj muž zpočátku se záchranáři komunikoval, nyní už s ním ale několik hodin v kontaktu nejsou a nevědí, v jakém je stavu.

Policie na místo povolala speciální vysokozdvižnou plošinu ze Skotska, která může záchranářům pomoci dostat se do dostatečné výšky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků