Hlavní obsah
 

Brit překonal Alpy na skákacím míči

Výkon hodný legendární skupiny komické Monty Python předvedl doktorand historie z britského Chichesteru Steven Payne. V tvídovém obleku, cestovatelském klobouku a nezbytnou lulkou se vydal překonat Alpy na skákacím míči.

 
Brit překonal Alpy na skákacím míči

Děti na něm poskakují na zahradě, dospělí ho používají místo židle, aby alespoň trochu zdravě seděli u počítače, Steven Payne si skákací míč vybral jako dopravní prostředek ke zdolání Alp.

Pojmenoval ho Hanniball, takže v sobě skrýval výraz pro míč - ball - i legendárního kartaginského pokořitele Alp Hannibala.

Cesta, na kterou se vydal na počátku srpna, mu zabrala celkem 17 dní. V úterý 18. srpna Payne slavnostně doskákal do Grenoblu.

Payne pohořil evropský horský masiv na skákajícím míči jako první Brit, ne-li jako první člověk, na světě.

Foto: Steven Payne, Reuters

Z neobvyklými expedicemi má Payne zkušenosti. Když si coby doktorand nemohl sehnat práci, rozhodl se, že svůj volný čas vyplní napodobováním historických poutí na známá poutní místa. Absolvoval i pouť za ostatky Thomase Becketta do Canterbury na dřevěném koraklu, tedy malé dřevěné velšské loďce.

Britský cestovatel se v Paynovi nezapře.

Foto: Steven Payne, Reuters

Právě během této poutě pochopil, jak moc velkým problém se ve Velké Británii stalo bezdomovectví. Na cestě mluvil s řadou lidí bez střechy nad hlavou.

Povšiml si při tom, že řada ubytoven pro bezdomovce je prý v horším stavu, než byly ty středověké.

Další bláznivé expedice čekají

Když se jednoho bezdomovce ptal, jaké to je žít na ulici, muž mu odpověděl jednoduše: „Je to ponižující a těžké. Je to jako překročit Alpy na skákacím míči.“

Steven Payne se rozhodl, že tuto expedici uskuteční, aby na problém bezdomovectví upozornil. To se mu bezesporu povedlo - po svém návratu do Británie se stal hostem mnoha televizních a rozhlasových pořadů

Největším nepřítelem na cestě bylo prý vedro. Brit se často na cestu vydával v půl šesté ráno. Elán ale neztratil.

Foto: Steven Payne, Reuters

Jeho fanoušci teď přemýšlí, co si Payne vymyslí dál. Odvážný bláznivý muž už plánuje: Buď vyrobí tisíc let starý kluzák, na kterém se pokusí vzlétnout, nebo urazí hodně dlouhou vzdálenost na svém velocipédu. V rytířské zbroji pochopitelně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků