Hlavní obsah

Bobr si postavil hráz z plastových lahví

U východoslovenské obce Lomnička se bobr přizpůsobil okolnostem a hráz doplnil plastovými lahvemi. „Bobr to vyhodnotí jako stavební materiál,“ řekl televizi Joj ředitel Pieninského národního parku Vladimír Kĺč.

Bobr si postavil hráz z plastových lahví

Ředitel připustil, že to není zcela obvyklé, aby bobr ke stavbě hráze použil plastové lahve. „Tak pro bobra to asi není normální. Ale má to tam, povaluje se mu to tam, zpevní mu to hráz a nemusí se tahat s těžkými kameny,“ dodal Kĺč.

Bobr přitom většinou vyhledává čisté řeky, ale u Lomničky se dokázal přizpůsobit podmínkám. Ochranáři proto neplánují bobra přestěhovat. „I když to tak nevypadá, voda není infikovaná ani toxická,“ uvedla televize.

Obyvatelům Lomničky nehrozí žádná pokuta, ale ředitel národního parku je vyzval, aby vzali lopaty a igelitové pytle a potok vyčistili. „Když zmizí sníh, tak bude brigáda. My to posbíráme,“ řekla televizi jedna z obyvatele Lomničky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků