Hlavní obsah
Starosta Mikulova Rostislav Koštial slavnostně otevírá jednu z pomyslných bran mikulovského Náměstí. Foto: Pavlína Janderková

Blair bude platit pokutu za mýto

Britský ministerský předseda Tony Blair byl v sobotu donucen k pokořujícímu přiznání, že v souvislosti s placením nového londýnského mýta dluží radnici více než tisíc liber (asi 50 tisíc Kč).

Starosta Mikulova Rostislav Koštial slavnostně otevírá jednu z pomyslných bran mikulovského Náměstí. Foto: Pavlína Janderková
Blair bude platit pokutu za mýto

Podle nedělníku The Sunday Telegraph se tak premiér stal jednou z prvních obětí nového systému, který snížil hustotu dopravy v centrálním Londýně o 25 procent.

Blair, který bydlí Downing Street, tedy v oblasti poplatku za vjezd do středu města, totiž přehlédl, že musí řádně předložit žádost o slevu, na níž má jako obyvatel centra nárok.

K nemalé radosti jeho politického oponenta a starosty Kena Livingstona, jenž mýto navzdory rozpakům vlády zavedl, Blair zaplatí pokutu 80 liber za každý den. A to i přesto, že za jízdy svým rodinným Fordem Galaxy platil správně, pečlivě a denně.

Starosta, přezdívaný "Rudý Ken", se k případu zatím nevyjádřil. I kdyby však premiérovi pokutu odpustil, připíše si body za malé vítězství nad Blairem, který před lety dělal vše, aby jeho příchodu na radnici zabránil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků