Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Bezdomovec si musí odkroutit domácí vězení na chodníku

Domenico Codispoti byl odsouzen za opakovanou trestnou činnost k domácímu vězení. Jenže osmačtyřicetiletý bezdomovec nemá žádnou adresu, kde by mohl být držen. Milánský soud tak rozhodl, že bude trest odpykávat na ulici. A vytyčil mu část chodníku, kde musí nocovat.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Bezdomovec si musí odkroutit domácí vězení na chodníku

Každý den v devět večer se Codispoti musí dostavit před dům číslo 22 na ulici Via Vittor Pisani v Miláně. Tam si musí rozložit spaní a vydržet na místě do sedmi do rána, kdy se může sebrat a potulovat se ulicemi města. Na místě ho hlídají policejní patroly, které tak zajistí, že je v rozhodnou dobu „doma“.

„Já jsem vždycky kradl v noci. Proto mi soud vyměřil takový trest. Protože nemám dům, nebylo žádné jiné řešení. Během noci se nesmím přemísťovat, musím zůstat tady, přilepený na boku k chodníku,“ stěžoval si Codispoti italským novinářům.

Soud takto potrestal Codispotiho už v roce 2006. Pro opakované porušení zákona mu byl trest prodloužen do dubna 2014. Nocovat musí na určeném místě milánského hlavního nádraží.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků