Hlavní obsah

Belgická Miss bezdomovkyně dostala byt na rok zdarma

Vítězka belgické soutěže Miss bezdomovkyně - osmapadesátiletá Therese Van Bellová porazila devět rivalek a jako první cenu získala byt na rok zdarma. Zatímco ona si tak bude užívat střechy nad hlavou a všech výhod, které skýtá, poražené soutěžící skončí opět na ulici.

Belgická Miss bezdomovkyně dostala byt na rok zdarma

Spíše než na půvaby účastnic byla soutěž podle pořadatelů zaměřena na jejich „vnitřní sílu a odhodlání vymanit se ze starého života a nastoupit novou cestu.“

„Jsem dojatá, nikdy jsem se necítila lépe,“ prohlásila Van Bellová po vítězství. Soutěž, která sestávala z pěti kol, měla poukázat na Belgičany, kteří z různých důvodů přišli o domov a žijí na ulici. Účastnice měly porotu zaujmout například způsobem, jakým se oblékají, či jak chodí po předváděcím molu.

Kromě toho však soutěž připoutala také pozornost skupin hájících lidská práva a z této strany si vyžádala také masivní kritiku. Podle aktivistů se bezdomovkyně předváděly jako housky na krámě, jen aby byla nějaká zábava, a lidé si z neštěstí jiných mohli dělat legraci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků