Hlavní obsah
 

Banksyho slavné graffiti dostalo roušku

Ochranu není radno podceňovat. Proto dostalo roušku i Banksyho slavné graffiti dívky s náušnicí v anglickém Bristolu. Nebylo však potvrzeno, zda dílo vylepšil sám slavný puliční umělec, píše server Bristol Live.

 
Banksyho slavné graffiti dostalo roušku

Graffiti, které vychází z obrazu Dívka s perlou nizozemského mistra Johannese Vermeera, se v Bristolu objevilo už v roce 2014. Nyní si, vzhledem k pandemii, vyžádalo vylepšení v podobě velké modré roušky.

Podle serveru Bristol Live jde zřejmě o reakci na docházející zdravotnický materiál a ochranné vybavení ve Velké Británii. Server Independent píše, že se dá předpokládat, že roušku na graffiti umístil sám umělec, který často svými díly glosuje aktuální dění, není to ovšem potvrzené.

Banksy nedávno na Instagramu sdílel svůj nejnovější výtvor — krysím graffiti vyzdobil svou vlastní koupelnu a poznamenal, že jeho manželka nesnáší, když pracuje z domova. Umělcova série s krysami prý symbolizuje, že se graffiti vždy znovu objeví, navzdory úsilí ho vymazat.

Identita tajemného umělce zůstává skrytá. Obecně se však předpokládá, že pochází z Bristolu, což mnohé vede ke spekulacím, že umělcem je zpěvák Robert Del Naja ze slavné triphopové kapely Massive Attack. Ta totiž pochází právě z Bristolu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků