Hlavní obsah
Vchod do Bozkkovských jeskyní Foto: Milan Turek

Baldachýn: Hrozba nahých Němek

Vítejte v podivuhodném světě Baldachýna. Dnes se nebudeme ale věnovat jenom nahým Němkám, ačkoli je to téma, které dnes otřásá českou politickou scénou. Rozloučíme se také s králíkem, prohlédneme si Muzeum vibrátorů a vůbec se pokusíme dohnat, co jsme od posledně zameškali...

Vchod do Bozkkovských jeskyní Foto: Milan Turek
Baldachýn: Hrozba nahých Němek

Tak se poprvé vidíme na nových Novinkách... upřímně řečeno, ta zelená mi bude chybět.

Krátce

- Nerad bývám poslem špatných zpráv. Ale ani Lidové noviny ani MF Dnes neuznala za vhodné otisknout nekrolog králíka Oolonga. Bylo to někdy v létě 2001, kdy se po internetu šířily fotografie králíka, který dokázal udržet na hlavě lívanec. Všechny to tehdy okouzlilo, ovšem Oolong byl pro Evropany vždycky trochu záhadou, protože naše internetové prohlížeče nezobrazují japonské znaky, takže se nám po kliknutí na jeho životopis objevila jen stránka plná otazníků a obrázků kotce. Oolong už od pondělka postonával a v úterý zemřel (zřejmě na infarkt). Jeho majitel zachytil Oolongovy poslední chvíle i buddhistický pohřeb s obětinami. Buď sbohem, Oolongu. Snad na tebe čeká jiný, lepší svět, v němž budou lívance měkčí a budou tě na oušcích jemně hřát...

- My ostatní si můžeme na eBay koupit použitou podprsenku Heather Locklearové.

- Vlna protestů provází filmovou trilogii Petera Jacksona Pán prstenů. První skupina lidí protestuje proti názvu druhého dílu - Dvě věže. "Chceme, aby vzhledem k událostem z 11. září 2001 byl název tohoto filmu změněn na něco vhodnějšího..." Bohužel zatím se zdá, že drsný a necitlivý Novozélanďan Jackson jejich žádost nehodlá vyslyšet. Uvidíme, zda bude úspěšnější druhá skupina, která se staví proti názvu posledního dílu trilogie - Návrat krále. "Myslíme, že film využívá ke své propagaci smrt Elvise Presleyho a proto žádáme, aby byl jeho název změněn." (podobnost grafiky obou stránek je zřejmě náhodná). Třetí skupina lidí protestuje proti nové postavě, která se prý v Návratu krále má objevit. Je jí Jar-Jaromír, příbuzný Faramira s Boromirem...

- V Muzeu vibrátorů jsem se dozvěděl, že první parní vibrátor byl patentován v Americe roku 1869 pod názvem "lékařská pomůcka pro léčbu ženských problémů".

- A pak ještě: Války ikon, videonávod jak si postavit sněhuláka, tarotové karty se Snoopym i nejlevnější domácí pornopárty... musíme se přece nějak bavit před vstupem do Evropské unie.

Unter den Pinden

O Evropské unii se tu přirozeně zmiňuji záměrně. Při tvorbě tohoto Baldachýnu jsem totiž narazil na problém, o němž se mlčí. Zemědělci se bouří kvůli dotacím, Železný nakupuje německé seriály kvůli kvótám. Já však volám na poplach kvůli jiné věci. A tou je volný pohyb nahých Němek na našem území.

Ti z vás, kdo sledují Baldachýn pravidelně, už vědí, že tématem zvýšeného výskytu nahých žen a dívek na českých veřejných prostranstvích, se zabývám pravidelně. Poprvé jsem upozornil na dívku Marcelu, která se pohybovala na stanici autobusu 136 úplně bez šatů a kdosi to dokonce zdokumentoval na internetových stránkách s výmluvným názvem Nahá na veřejnosti. Pátrání po její identitě jsem vyhlásil hlavně z obavy o její zdraví, bohužel se mi však podařilo identifikovat pouze oblečeného fousáče v pozadí fotografie. Ovšem ukázalo se, že Marcela je pouhou špičkou ledovce. Nahých dívek v pražských ulicích začalo přibývat - tato dáma se prošla ze strahovských zahrad na Karlův most a nakonec skončila na Kampě. Připomínám, že to bylo někdy v době, kdy na Karlův most probíhala celonárodní sbírka a reklamní agentura Stillking rozplakávala veřejnost svým reklamním spotem "Oči pro Karlův most". Přitom nějaká přivandrovalá ženská přinesla Karlovu mostu něco jiného, než oči.

Ano, začalo ve mně klíčit podezření, že se v Čechách odehrává něco divného. Česká holka by přece Karlův most nemohla nikdy takto zneuctít. Něco jiného je trajdat nahatá na zastávce autobusu 136 na Pankráci a něco jiného Národní kulturní památka a metafora naší státnosti. Posledním důkazem však pro mě byl tato šokující sada fotografií dívky skryté pod pseudonymem Anna K. Už ten pseudonym musí Čechovi hýbnout žlučí, to už by si klidně mohla zvolit přezdívku Helena Vondráčková nebo Ilona Csáková. Tato fotostory vypráví příběh dívky, která ve stříbrné Fabii přijede v lednu na pražské sídliště, vystoupí na chodník a svlékne si šaty. Pak nahá prochází Prahou a skončí před obchodním domem Carrefour na Smíchově. Ovšem když se podíváte dobře na tuto nebo tuto fotografii, jistě si všimnete že na má na zadku nalepenou německou mezinárodní poznávací značku. Fabia, ne Anna K., přirozeně.

Pokud si nějakou z těch fotografií stáhnete na disk (a nakonec ji samozřejmě honem rychle vymažete) a otevřete ji v nějakém programu na organizaci digitálních fotografií, můžete zjistit přesnou dobu činu - fotografie před Carrefourem byly pořízeny 7. ledna 2002 ve 14:55:38 fotoaparátem Canon EOS D30. Je to první zdokumentovaný příklad invaze nahých Němek do České republiky.

Při německé rozpínavosti je totiž poměrně jasné, že to byly jen první vlaštovky. Smutné je, že na ni evidentně nejsme připraveni. Proti německému neonacismu brojila snad každá česká politická strana, ovšem před neonudismem nevaroval nikdo (přitom - jak praví Google - to není žádný nový pojem). Na první pohled se jedná o neškodné hnutí, ale fašisté byli zezačátku také leckomu mnoha Čechům k smíchu a pak jim po 15. březnu 1939 nezbylo než sklopit hlavu, jezdit vpravo a jít hajlovat na Václavák. Podařilo se mi získat fotografii (naleznete ji ve fotogalerii připojené k tomuto článku společně s králíkem a lívanci) z tajného jednání mezi Vladimírem Špidlou a šéfkou německých neonudistek. Úřad vlády vše odmítá komentovat s tím, že podle kodaňských dohod jsme na tom co se týče neonudismu "lépe než Polsko". Ovšem mě při představě, že nás po vstupu do Evropské unie obsadí miliónová armáda nahých Němek, polévá horký pot. Vás ne?

Hezký den!

P. S.

Je hezké být Bek...

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků