Hlavní obsah
Při hledání stop po divočákovi v trávě, objevili policisté původce hlasitých zvuků. Foto: Policie Švábsko/Facebook

Bál se raněného divočáka, šlo o pářící se ježky

Dva zamilovaní ježci byli při páření natolik hlasití, že na ně muž z jihoněmeckého Švábska zavolal policii. Do telefonu strážníkům řekl, že ve vysoké trávě na jeho zahradě se nejspíše ukrývá raněný divočák, informovala agentura DPA.

Při hledání stop po divočákovi v trávě, objevili policisté původce hlasitých zvuků. Foto: Policie Švábsko/Facebook
Bál se raněného divočáka, šlo o pářící se ježky

Raněné zvíře muž oznámil minulou neděli. Když policie dorazila na místo, čekalo ji překvapení.

„Myslel si, že to byla postřelená bachyně,“ uvedla policie. Když hlídka přijela k jeho domu ve vesnici Buchdorf severně od Augsburgu, zjistila, že se o divočáka v žádném případě nejedná – objevila totiž „po uši zamilované ježky“.

„Dva ježci šli právě docela intenzivně na věc a svým hlasitým sténáním způsobili nelibost oznamovatele,“ uvedla policie v prohlášení.

V Německu rozhodně nejde o první případ. Už před dvěma lety informoval deník Spiegel o množících se policejních výjezdech, při kterých byli muži zákona přivoláni k velice podezřelým a hlasitým zvukům.

„Ježci vydávají širokou škálu zvuků od tichého funění, přes pískání, až po hlasitý jekot. Laik si může tyto zvířecí projevy úplně klidně splést s těmi lidskými,” uvedl tehdy odborník z veterinární fakulty na univerzitě v Mnichově.

Vzhledem k tomu, že pařící období ježků probíhá od května do září, zřejmě se policisté ještě několika podobných volání dočkají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků