Hlavní obsah
Závodníci na ledové ploše Lipna, začíná padat pověstná "bílá tma". Foto: Martina Barnetová

Autorce Harryho Pottera se narodilo děvče

Britská spisovatelka Joanne Kathleen Rowlingová, kterou proslavily knihy o chlapeckém kouzelníkovi Harry Potterovi, porodila v neděli večer třetí dítě, holčičku. Autorka a její druhý manžel Neil Murray, kterého si vzala v roce 2001, oznámili, že jsou narozením dcerky uchváceni.

Závodníci na ledové ploše Lipna, začíná padat pověstná "bílá tma". Foto: Martina Barnetová
Autorce Harryho Pottera se narodilo děvče

"Oba rodiče jsou uchváceni a matka s dítětem se mají dobře," uvedla mluvčí autorčina vydavatelství Bloomsbury a dodala, že se holčička narodila v královské nemocnici v Edinburgu.

Podle nemocničního personálu Rowlingová kliniku již v pondělí ráno opustila. Děvče prý ještě nemá křestní jméno.

Devětatřicetiletá Rowlingová již v minulosti prohlásila, že by si přála mít celkem tři potomky, což se jí nyní naplnilo. Podle vlastních slov "nemůže být šťastnější".

S manželem Murrayem již vychovává syna Davida, jemuž je 22 měsíců,  a dceru Jessicu (11 let), kterou má spisovatelka ze svého předchozího manželství s Jorgem Arantesem.

Rowlingová 16. července vydá již šestý díl příběhů o kouzelnickém chlapci, který ponese název Harry Potter and Half-Blood Prince.

Nakladatelství Albatros, které knihy o Harrym Potterovi vydává v češtině, zatím pro tento díl používá pracovní název Harry Potter a Princ dvojí krve. Podle mluvčího Albatrosu ale zatím není možné určit ani předběžný termín, kdy by se šestý díl Harryho Pottera mohl v češtině objevit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků