Hlavní obsah
Místo, kde skonal William Moldt, bylo více než 12 let zachyceno na mapách. Foto: Google Maps

Auto s kostrou 22 let hledaného muže našli náhodou na satelitních mapách

William Moldt z americké Floridy zmizel 7. listopadu 1997, od té doby po něm marně pátrala policie. Když si však jeden z někdejších obyvatel města Wellington chtěl v aplikaci Google Maps prohlédnout svůj bývalý dům, povšiml si na satelitním snímku vozu potopeného ve vodní nádrži. Uvnitř byla kostra muže, který se před 22 lety ztratil.

Místo, kde skonal William Moldt, bylo více než 12 let zachyceno na mapách. Foto: Google Maps
Auto s kostrou 22 let hledaného muže našli náhodou na satelitních mapách

Někdejší obyvatel kontaktoval svého známého, který nad místem přeletěl dronem a nález auta ve vodní nádrži ve Wellingtonu v ulici Moon Bay Circle potvrdil. Úřady vytáhly vůz na břeh a zjistily, že je v něm lidská kostra. O týden později pak bylo potvrzeno, že patří Williamu Moldtovi.

Snímek, na kterém je vůz jasně vidět, byl pořízen satelitem v roce 2007. Až do letošního září si ho však nikdo nepovšiml.

Vůz na dně jedné z nádrží v Palm Beach na Floridě.

Foto: Google Maps

Úřad šerifa v Palm Beach předpokládá, že Moldt nejspíše ztratil vládu nad svým vozem a skončil ve vodě. Při původním vyšetřování záhadného zmizení se nepřišlo na žádné stopy naznačující, co se stalo.

William Moldt

Foto: NamUs

Moldt měl pověst tichého muže, který společnosti ani alkoholu moc neholdoval. V noci, kdy zmizel, odjel asi hodinu před půlnocí z klubu, kde si dal několik drinků. Svědkům se nezdál být opilý. Ve voze odjížděl sám. Ještě dříve zavolal své dívce, že brzy bude doma. Tam se však už nikdy neukázal.

„Nelze stanovit, co se před tolika lety stalo. Víme jen, že zmizel z povrchu zemského a teď se našel,“ řekla BBC policejní mluvčí Therese Barberaová. Úřady o nálezu vyrozuměly Moldtovy příbuzné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků