Hlavní obsah
Flétňáci australští dokážou napodobit zpěv 35 druhů ptáků, ale i zvuky, které vydávají jiní živočichové, včetně psa, koně nebo člověka. Foto: Profimedia.cz

Australský pták se naučil napodobit zvuk záchranářských sirén

Děje se něco, že houkají sirény? Ne, to jen flétňák australský napodobuje zvuk, který poslední dobou slýchal až příliš často. A protože tito strakám podobní opeřenci jsou v napodobování cizích zvuků velmi dobří, není divu, že do svého repertoáru přidali i tento.

Flétňáci australští dokážou napodobit zpěv 35 druhů ptáků, ale i zvuky, které vydávají jiní živočichové, včetně psa, koně nebo člověka. Foto: Profimedia.cz
Australský pták se naučil napodobit zvuk záchranářských sirén

Zpěv ptáka flétňáka australského, který zní jako houkání výstražných sirén hasičů a zdravotnických záchranářů, natočil v Novém Jižním Walesu na video bývalý vládní zmocněnec pro ohrožené druhy Gregory Andrews.

Magpie mimics fire engine

IS IT A BIRD? OR IS IT A FIRE ENGINE? 🚒🦅 Newy local Gregory Andrews had this incredible encounter with a magpie recently, writing, "OK this is one of the coolest things ever. Today I met an Australian magpie in Newcastle NSW which had learned to sing the calls of fire-engines and ambulances." Have you ever seen anything like this before?

Posted by ABC Sydney on Wednesday, January 1, 2020

„Tohle je jedna z nejskvělejších věcí, jaké jsem kdy viděl. Dnes jsem v Newcastle v Novém Jižním Walesu objevil flétňáka, který se naučil vydávat zvuky houkání sirén hasičů a sanitek,“ napsal na Facebooku Andrews, který měl v minulosti na australském ministerstvu životního prostředí ochranu původních australských živočišných a rostlinných druhů.

Napodobí zpěv až 35 ptáků

Americká televize CNN na svých internetových stránkách uvádí, že v Novém Jižním Walesu jsou flétňáci, ptáci připomínající vránu nebo straku, zákonem chránění. Dokážou napodobit zpěv 35 druhů ptáků, ale i zvuky, které vydávají jiní živočichové, včetně psa, koně nebo člověka. Jsou velmi inteligentní a často navazují blízký vztah s lidmi, zejména s těmi, kteří je krmí.

Jihovýchod Austrálie v posledních týdnech sužují rozsáhlé požáry, které si vyžádaly řadu lidských životů a které napáchaly velké škody jak na majetku lidí, tak na životním prostředí.

Austrálii postihlo sucho, které je jedním z nejhorších za poslední desítky let. Při vlně veder minulý měsíc padaly teplotní rekordy, 18. prosince země zažila nejteplejší den za doby měření a průměrná teplota dosáhla 40,9 stupně Celsia.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků