Hlavní obsah
 

Arnold Schwarzenegger s manželkou se po 25 letech rozešli

Americký herec a bývalý guvernér státu Kalifornie Arnold Schwarzenegger a jeho manželka Maria Shriverová v pondělí oznámili, že se po 25 letech společného života rozcházejí. "Prošli jsme oba dobou velkého osobního i profesionálního přerodu," uvedl pár v prohlášení, z nějž cituje agentura AP.

 
Arnold Schwarzenegger s manželkou se po 25 letech rozešli

"Po dlouhém přemýšlení, zpytování, diskusích a modlitbách jsme došli k tomuto společnému rozhodnutí."

Schwarzenegger a Shriverová se podle prohlášení nyní snaží společně upravit budoucnost svého vztahu, kdy už budou žít odděleně, ovšem společně budou dál vychovávat své čtyři děti. Oba jakékoli další komentáře odmítli.

Bývalý kulturista a úspěšný hollywoodský herec v lednu letošního roku ukončil sedmileté období na postu kalifornského guvernéra a v posledních měsících zvažuje zapojení do celé řady filmových a dalších projektů. V době, kdy působil jako guvernér, se za ním Shriverová s dětmi nikdy nepřestěhovala natrvalo do kalifornského hlavního města Sacramenta a raději bydlela na odlehlém panství v kaňonu několik kilometrů od Tichého oceánu.

Příslušnice politické dynastie Kennedyových Maria Shriverová opustila práci reportérky NBC, když Schwarzenegger převzal politickou funkci a věnovala se rodině i povinnostem vyplývajícím z postavení první dámy státu Kalifornie.

Podle amerických komentářů měli manželé jen málo společného: Maria je neteří amerického prezidenta, Arnold synem rakouského policisty. Zatímco on je oddaným republikánem se slabostí pro odkaz Richarda Nixona, ona zůstala věrná demokratické tradici svých slavných předků.

Rozluka přichází jen čtyři měsíce poté, co Schwarzenegger ukončil bouřlivou etapu v křesle kalifornského guvernéra. Jeho žena o roli první dámy nikdy nestála. Ze stručného prohlášení není zřejmé, kdo z nich bude dál žít na odlehlé usedlosti v Brentwoodu a s kým budou žít děti.

Schwarzenegger ze svých nedávných cest do Brazílie, Nigérie a Francie vyslal několik zpráv do sociální sítě Twitter, ale o manželce se nezmínil v žádné z nich. Koncem dubna se na Twitteru ozvala i Shriverová, ale zmínka o 25. výročí svatby, které připadlo na 26. dubna, se v jejích textech rovněž neobjevila.

Schwarzenegger se netajil tím, že jeho žena se nedokáže adaptovat na poměry v politice a z jeho guvernérské kariéry je nešťastná. V guvernérském sídle v Sacramentu se nakonec nezabydlel ani Schwarzenegger, který za svou rodinou do Brentwoodu pravidelně cestoval soukromým letadlem.

Přesto byl pár považován za příklad osobností, které byly schopny překlenout nástrahy politiky, Hollywoodu i nenechavých novinářů. Věnovali se charitě, s newyorským starostou Michaelem Bloombergem založili výbor na podporu dopravní infrastruktury. Shriverová se svým manželem založila kalifornskou Dvoranu slávy, měla lví podíl na obnově muzea v Sacramentu.

Ještě v květnu 2009 se Schwarzenegger v projevu na univerzitě v jižní Kalifornii přiznal k velkému vlivu, který Shriverová jako potomek mocné rodiny Kennedyů má na jeho vlastní život. Když byl dotázán na tajemství svého životního úspěchu, odpověděl: "Nejdřív se musíte dostat do Ameriky. Pak musíte dřít do úmoru. A nakonec - vezměte si Kennedyovou."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků