Hlavní obsah
 

Anglickou kanalizaci ucpal tukovec větší než boeing

Obří tukovec – hrouda směsi tuků, použitých ubrousků a špíny – ucpal na jihozápadě Anglie kanalizaci. Nechutná směs se objevila v pobřežním městě Sidmouth a měří přes 60 metrů. Video z útrob kanalizace zveřejnila agentura Reuters.

 
Anglickou kanalizaci ucpal tukovec větší než boeing

Složení mastné masy pochází zejména z použitých jednorázových ubrousků, dětských plen, toaletního papíru a dalších hygienických potřeb, doplněná o tuky z restaurací a fast foodů. Na délku měří hrouda 64 metrů, což je víc než dopravní letadlo Boeing 747, šikmá věž v Pise nebo dva tenisové kurty.

Anglické úřady oznámily, že odstranění hmoty bude trvat zhruba osm týdnů a práce začnou začátkem února. Dodaly také, že tukovec byl nalezen včas a nehrozí znečištění moře. Díky tomu, že byla hrouda nalezena poměrně daleko od lidských obydlí, nemělo by se čištění dotknout obyvatel.

Ředitel jihozápadního povodí Andrew Roantree uvedl, že případy mastných hmot nejsou pouze ve velkých městech, ale také právě u pobřežních sídel jako Sidmouth. V roce 2017 byl obří tukovec o hmotnosti 130 tun objeven ve východním Londýně. Po vyčištění byl dokonce vystaven pro veřejnost. [celá zpráva]

Anketa
Vyléváte použitý tuk do odpadu?
Ano, často
11.4 %
Ano, ale jen zřídka
13.7 %
Ne
74.9 %
Celkem hlasovalo 5622 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků