Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jose Luis Gonzalez, Reuters

Američan vyhodil do odpadu krabici s půlmilionem

V dobré víře za účelem recyklace vyhodil muž z amerického Oregonu kartonovou krabici od bot do popelnice, jejíž pravidelnou zastávkou je recyklační zařízení v severní Kalifornii vzdálené 380 kilometrů. Naneštěstí se v krabici nacházelo 23 tisíc dolarů (zhruba přes půl milionu korun), informoval server kalifornského deníku Press Democrat.

Ilustrační foto Foto: Jose Luis Gonzalez, Reuters
Američan vyhodil do odpadu krabici s půlmilionem

Vše začalo minulý čtvrtek, kdy muž z města Ashland vyhodil krabici od bot, která obsahovala jeho celoživotní úspory. Svou chybu si sice uvědomil ještě ten den, jenže obsah popelnice už se vezl do Kalifornie.

Nešťastník okamžitě a s panikou v hlase kontaktoval společnost Recology, která se stará o recyklaci odpadků. Zaměstnanci firmy byli podle manažerky Lindy Wiseové upozorněni na krabici od bot, v jejíž nalezení ale ona sama příliš nevěřila.

V pátek si však jeden ze zaměstnanců krabice všiml. Našel v ní i ztracené jmění, ze kterého chybělo jen 320 dolarů (zhruba 7000 korun).

When you get a call from Recology Ashland that someone mistakenly had some shoeboxes full of cash put in their curbside...

Zveřejnil(a) Recology Humboldt County dne Pátek 2. srpna 2019

Když společnost muži nález oznámila, byl nadšený a společně s celou rodinou se vydal na pětihodinovou cestu do okresu Humboldt v Kalifornii. „Každý, kdo se na hledání podílel, zářil,“ komentovala Wiseová. „A tenhle pán bude mít nádherný víkend,“ dodala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků