Hlavní obsah

Američan do sebe za deset minut nacpal 68 hot dogů

Tisíce diváků přihlížely ve středu na rozpáleném asfaltu na Coney Islandu v newyorském Brooklynu šestému triumfu Joeyho Chestnuta v tradiční soutěži pojídání párků v rohlíku. Za deset minut jich snědl 68 a odnesl si domů 10 000 dolarů (zhruba 200 000 Kč).

Američan do sebe za deset minut nacpal 68 hot dogů

Přeborník v přejídání tak vyrovnal hned dva rekordy svého dlouholetého rivala z Japonska Takeru Kobajašiho - v počtu pohlcených hot dogů a v počtu celkových vítězství.

Japonec, jehož výkony před lety oživily zájem o soutěž, se letos nezúčastnil stejně jako v předchozích dvou letech, kdy měl problémy se zákonem i s pořadateli. Chestnut tak neměl výraznější konkurenci. Druhý Tim Janus spořádal "pouze" 52 párků v rohlíku. Nejlepší ženu Sonyu Thomasovou, která letos vyhrála podruhé, předčil o sedm hot dogů.

Soutěži mužů předcházelo několik kulturních a sportovních vložek. Bylo ale znát, že netrpělivé publikum pod nesmlouvavým poledním sluncem chce vidět jediné - zápas jedlíků. Zhruba tři čtvrtě hodiny po poledni místního času se dočkalo.

Ke stolům s párky v rohlíku začali přicházet jednotliví borci s důmyslnými úpravami vlasové pokrývky, pomalovanými tvářemi či alespoň údernými slogany. Většina z nich byla až na obřího černocha Erica Bookera překvapivě štíhlá. Devatenáctiletý Matt Stonie pak působil spíše jako školák, a ne jako někdo, kdo do sebe během deseti minut dokáže nasoukat přes 40 hot dogů.

Párky s rohlíky mizely v ústech jako v drtičce

Po krátkém odpočítávání začala vlastní soutěž. Dílem šlo o fascinující, dílem o odpudivou podívanou. Soutěžící ve svérázné sportovní disciplíně byli při pohlcování párků stále více zamaštění a jinak zapatlaní kolem úst a zmítali se, jako kdyby se oddávali nějakému zvláštnímu tanci. Párky v rohlíku v nich pak mizely podobným stylem jako dřevo v drtičce.

Chestnut měl od počátku navrch. Nejprve vedl mírně a docela dlouho se na něj dotahoval mladičký Stonie. Za hranicí 30 snědených hot dogů ale již bylo jasné, že osmadvacetiletý Kaliforňan přezdívaný "Čelisti" ani letos nenajde rivala, a utká se tak jen se svým vlastním rekordem. Nakonec jej pouze vyrovnal a zůstal dva hot dogy od vysněné hranice 70 kusů během deseti minut.

Soutěž v pojídání párků v rohlíku se na Coney Islandu tradičně koná na americký Den nezávislosti. První ročník se uskutečnil v roce 1916 a tehdejšímu vítězi Jamesi Mullenovi stačilo k prvenství spořádat za deset minut pouhých 13 hot dogů. Více či méně pravidelně se ale klání koná až od roku 1972.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků