Hlavní obsah

Ali Amiri bojuje s pohlavními nemocemi

Zpívající lékař Ali Amiri se dal na boj proti pohlavním nemocem. Stal se tváří kampaně, která bojuje proti těmto chorobám. Jako lékař venerolog má s pohlavními nemocemi dlouholeté zkušenosti.

Ali Amiri bojuje s pohlavními nemocemi

„Do projektu jsem se zapojil, protože čísla mluví jasně! V posledních letech prudce vzrostl počet nakažených virem HIV, syfilisem, kapavkou a dalšími pohlavně přenosnými chorobami.,“ vysvětluje Ali Amiri.

„Bohužel díky ekonomické krizi dala vláda o 3,5 miliónu korun méně na projekty, které mají zvýšit povědomí lidí o těchto nemocech, tak snad touto formou pomůžu já,“ dodává Ali.

Zpívající lékař pracuje ve Fakultní nemocnici Na Bulovce v oboru venerologie - zabývající se léčbou a prevencí pohlavních chorob.

„Neznáme lepšího kandidáta na tvář kampaně, která bojuje proti šíření sexuálně přenosných nemocí. On je s nakaženými lidmi každý den a přesně ví, že taková kampaň tady chyběla. Mladí lidé si vůbec neuvědomují rizika, která obnáší nechráněný sex,“ říká Barbora Vlčková, manažerka značky Durex.

Projekt bude probíhat mimo jiné i přímo v ulicích. Dobrovolníci budou prodávat kondomy za částku 10 Kč. Kondomy se budou také prodávat ve vybraných barech a klubech. Celá suma se potom rozdělí mezi předem určené neziskové organizace.

Kondomy budou zabaleny v unikátních obalech navržených několika českými celebritami speciálně pro tuto akci. Do projektu se zapojily osobnosti z různých oborů - spisovatelka Barbora Nesvadbová, oděvní výtvarnice a návrhářka Tatiana Kovaříková a Miss ČR 2007 a modelka Kateřina Sokolová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků