Hlavní obsah

Agresivní slon převrátil auto s turisty jako dětskou hračku

Kousek od smrti byla dvojice britských turistů, na které si v Krugerově národním parku v Jihoafrické republice vyšlápl agresivní slon. Zvíře převrátilo jejich auto, jako kdyby nic nevážilo, a poté po něm šlapalo. Ke štěstí posádky se zaměřilo jen na zadní část vozu, z níž zbyla jen placka, napsal v úterý server BBC.

Agresivní slon převrátil auto s turisty jako dětskou hračku

K incidentu došlo už 30. prosince, podrobnosti byly zveřejněny tento týden.

Uvnitř vozidla seděla britská učitelka Sarah Brooksová se svým partnerem. Dvojice jela pomalu za zvířetem, podle některých zdrojů se ho možná pokoušela předjet. Slon se ale najednou otočil a pustil se do auta, které nakonec převrátil a odtlačil mimo silnici.

Slon jedním ze svých klů prorazil karoserii a zranil Britku na stehně, její přítel utrpěl lehčí zranění. Žena musela být se zraněním hospitalizována, podle BBC ji propustili až tento týden.

Slon byl utracen

„Z auta je vrak, pokud to tak můžu říct. Slon se naštěstí soustředil na zadní část vozu, jinak bychom tu naše hosty už neměli,“ řekl generální manažer národního parku William Mabasa.

Slona poté museli utratit, protože nikdo nerozuměl jeho chování. Až později vyšlo najevo, že se nacházel v říji, kdy můžou být samci agresivní. Podle Mabasy měl slon zranění, které naznačovalo, že předtím zápasil s jiným samcem.

„Mohl se účastnit soubojů s jinými samci. Když je slon v tomto stavu, je agresivní a to je myslím důvod, proč jsme tu měli tento případ,“ dodal Mabasa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků