Hlavní obsah
 

Aby mohl svatý muž odvolit, cestovali za ním úředníci 70 kilometrů džunglí

Téměř 70 kilometrů džunglí plnou lvů cestovali indičtí úředníci, aby umožnili volit devětašedesátiletému svatému muži, který žije v odlehlé části státu Gudžarát. Bharatdas Daršandas nevynechal od roku 2002 jediné hlasování, napsala agentura Reuters.

 
Aby mohl svatý muž odvolit, cestovali za ním úředníci 70 kilometrů džunglí

Čtyři úředníci v doprovodu jednoho policisty zřídili speciální volební místnost jen pro tohoto poustevníka, který přebývá v izolované lesní svatyni už dvě desetiletí. Kolem jeho chrámu se nachází divočina, v níž žije asi 600 ze zbývajících asijských lvů.

Parlamentní volby ve druhé nejlidnatější zemi světa začaly 11. dubna. Mají sedm etap a účastnit se jich může 900 milionů oprávněných voličů. Volební úředníci často musejí vážit cestu i do vzdálených míst, ovšem náročné výpravy za jediným voličem příliš běžné nejsou, píše Reuters.

„Skutečnost, že vláda vyvinula takové úsilí, aby mohl hlasovat jeden člověk, svědčí o významu každého jednotlivého hlasu,“ řekl Daršandas a zdůraznil, že v jeho bydlišti byla volební účast stoprocentní. „A tak by to mělo být i všude jinde,“ dodal.

Indické volby skončí 19. května a výsledky by měly být známy o čtyři dny později.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků