Hlavní obsah

500 metrů závratě: unikátní pohled na instalaci špičky newyorské dominanty

Stavbaři v týdnu zveřejnili video, které ukazuje vyzvednutí poslední části stožárové konstrukce nové budovy světového obchodního centra (One World Trade Center - OWTC) v New Yorku. Kamera byla umístěna na spodní části špičky a zachytila tak dech beroucí záběry na Manhattan z výšky více než 500 metrů.

500 metrů závratě: unikátní pohled na instalaci špičky newyorské dominanty

Poslední část 124 metrů vysokého stožáru vyzvedly jeřáby ze střechy obchodního centra. Na tu byla špička vytažena už na začátku května, ale stavbaři museli čekat na ideální povětrnostní podmínky, k instalaci proto došlo až minulý pátek.

Upevnění špičky proběhlo bez problémů a budova OWTC se tak stala s 541 metry nejvyšším mrakodrapem na západní polokouli. V imperiálních jednotkách je výška centra 1776 stop, což odkazuje na vyhlášení nezávislosti Spojených států na Británii právě v roce 1776.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Unikátní časosběr ukazuje stavbu věže nového Světového obchodního centra

Video: Reuters

Věž OWTC je jedním ze čtyř plánovaných mrakodrapů, které mají stát na místě zřícených budov Světového obchodního centra. Přesné datum otevření mrakodrapu zatím není známo, ale počítá se s ním během příštího roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků