„Hledá se“ stojí obřími písmeny na billboardu vedle fotky muže, který se údajně zachoval jako zbabělec. Přítelkyni a nastávající matku si měl zablokovat na Facebooku a přestal jí brát telefony. I proto se zřejmě žena odhodlala k razantnímu kroku, jak pohnat muže k zodpovědnosti.

Před několika týdny se proto v San Luis Potosí, hlavním městě stejnojmenného mexického státu, objevil na křižovatce ulic Mariano Jiméneze a Salvadora Navy billboard, kterým se těhotná žena snaží muže kontaktovat nebo ho alespoň kvůli jeho chování veřejně zostudit. V minulých dnech zpráva vzbudila rozruch na sociálních sítích a zaujala i místní média.

„Carlosi Orozco, test byl pozitivní, jsem těhotná,“ stojí na billboardu. Žena dále vysvětluje případným čtenářům, proč se k tomuto netradičnímu kroku odhodlala. „Zablokoval si mě na Facebooku a nezvedá mi telefon,“ vysvětluje. Následně se žena pichlavým tónem podepíše. „Tvoje kamarádka (jak jsi mě byl zvyklý představovat),“ uzavírá svůj vzkaz těhotná.

Jak dlouho bude vzkaz na domě viset, není jasné.

Jak dlouho bude vzkaz na domě viset, není jasné.

FOTO: Profimedia.cz

Kriticky se k ženině kroku vyjádřil právník Juan Jesús Lozano. „Někteří občané považují město za jednu velkou facebookovou zeď. Tak to ale není, protože v reálném světě mají tyhle činy následky,“ prohlásil pro místní média. Podle prezidentky městské rady pro reklamu Marii Andradové je politováníhodné, že jsou billboardy využívány k tomu, aby dehonestovaly ostatní.

Zda je Carlos Orozco opravdu otcem a zda se ženě podařilo ho zkontaktovat, není známo. Ženě však nelze upřít body za originalitu.