Pokus o recesi šestici českých mužů v první polovině listopadu nevyšel. Když se v centru Astany za mrazivého počasí svlékli do boratovských plavek, zakročila proti nim policie, která je zadržela a obvinila z výtržnictví. [celá zpráva]

Místo fotky v převleku nechvalně proslulého filmového hrdiny Borata se tak skupinka šprýmařů dočkala pokuty ve výši 22 500 kazašských tenge (asi 1500 korun).

Skupinka českých recesistů v centru Astany.

Skupinka českých recesistů v centru Astany

FOTO: Profimedia.cz

Bizarní incident neunikl ani představiteli Borata Sachovi Baronu Cohenovi, který křiklavě zelené plavky proslavil. Ten měl pro recesi větší pochopení než kazašská policie. Prostřednictvím sociálních sítí se dokonce nabídl, že Čechům pokutu rád zaplatí.

To my Czech mates who were arrested. Send me your details and proof that it was you, and I'll pay your fine. arrestedforwearingyourmankini@gmail.com http://www.bbc.com/news/blogs-trending-41982339

Zveřejnil(a) Sacha Baron Cohen dne 20. listopad 2017

„Mým českým přátelům, kteří byli zatčeni. Pošlete mi své údaje a důkaz, že jste to byli skutečně vy, a pokutu za vás zaplatím,“ napsal Cohen na svém facebookovém účtu.

Proti filmu s názvem Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu kazašské úřady ihned po jeho uvedení ostře protestovaly a jeho promítání v zemi zakázaly.