Clarkson podle svých slov dokončil natáčení a čekal, až Hammond a třetí z party James May absolvují svou část, při níž jeli na čas závod do vrchu. Zanedlouho se ale doslechl o nehodě.

Původně si myslel, že havaroval jiný jezdec s Lamborghini Aventador, a ne Hammond, který řídil elektrický supersport Rimac Concept One.

„Jak jsem tam stál a čekal na další zprávy, tak mi došlo, že to hořící auto nebylo žluté jako ten Aventador. Bylo bílé. A Hammondův Rimac byl bílý,“ napsal Clarkson na motoristické sociální sítí Drive Tribe.

„Opravdu jsem si myslel, že je mrtvý,“ dodal Clarkson.

James May, Jeremy Clarkson a Richard Hammond.

James May, Jeremy Clarkson a Richard Hammond.

FOTO: Amazon

James May podle něj poté divoce mával rukama a křičel: „Je tam Hammond!“ O chvíli později jim ale jeden traťový maršál sdělil, že moderátor se stihl dostat z auta ještě předtím, než vypukl požár.

Hammond byl při vědomí a komunikoval se záchranáři, kteří ho poté letecky transportovali do nemocnice. Z nehody vyvázl se zlomenou nohou, zranění si vyžádalo operaci. Ve videu z nemocničního lůžka se omluvil své ženě a dětem a vtipkoval, že ještě není mrtvý.

Známý britský moderátor už letos při natáčení pořadu The Grand Tour jednou havaroval, konkrétně v Mozambiku, když spadl z motorky. Sice si prý ošklivě natloukl, ale do nemocnice kvůli tomu nejel.

Takto vypadalo Hammondovo auto po nehodě.

Mnohem hůře dopadl v roce 2006, kdy tehdy ještě v rámci natáčení Top Gearu havaroval ve speciálním voze v rychlosti 460 kilometrů za hodinu a utrpěl vážné zranění hlavy. V nemocnici strávil pět týdnů.

Hammond se proslavil jako moderátor pořadu Top Gear, který moderoval společně s Clarksonem a Mayem. Jejich verzi pořadu sledovalo na celém světě více než 350 miliónů diváků.

Po odchodu z BBC, která Clarksonovi neprodloužila smlouvu po incidentu s produkčním, trojici zlanařil Amazon, pro nějž vytvořili pořad The Grand Tour. Zatím byla odvysílána jedna série a počítá se minimálně se dvěma dalšími.