Mezi Khaledova čísla patří mimo jiné chůze po rozžhaveném uhlí, skákání bosýma nohama na střepech nebo si na holé břicho nechá z výšky pouštět ostré nože. Se svým otcem, který je rovněž jeho trenérem, přicestoval z Rijádu do libanonského Bejrútu, odkud se soutěž vysílá.

„Můj syn se to nenaučil a nedosáhl této úrovně za noc. Velmi tvrdě pracoval a já jsem velmi tvrdě pracoval na něm. Mám čtrnáctiletou praxi a její výsledky nyní uvidíte na něm,“ popsal Maher Allukman.

Chlapec, kterého sponzoruje saúdská zdravotnická společnost, věří, že na soutěži zazáří. O tom rozhodnou nejen diváci, ale i čtveřice porotců ze zemí Středního východu. „Hodně jsem trénoval, vložil jsem do toho mnoho úsilí a teď jdu za tebou, Ahmede Helmy,“ vzkázal Khaled egyptskému herci, který bude jedním z členů poroty.

Pokud se školákovi opravdu povede dosáhnout svého cíle a vyhrát, čeká na něj štědrá odměna. Loňský vítěz si odnesl v přepočtu 3,4 miliónu korun a získal nový automobil Chrysler 300. Než by však Khaled mohl usednout za jeho volant, musel by si ještě pár let počkat.